NRD Начало
Петък, 15 Ноември 2024
Начало Калейдоскоп Художествена галерия „Проф. Теофан Сокеров“ представя 25 автори с 55 творби, в традиционния есенен салон
848
Калейдоскоп

Художествена галерия „Проф. Теофан Сокеров“ представя 25 автори с 55 творби, в традиционния есенен салон

В традиционния есенен салон в Ловеч се представят 25 автори с 55 творби. Експозицията е подредена в художествената галерия "Проф. Теофан Сокеров". Ловешките художници представят своите най-нови творби – живопис, скулптура, приложни изкуства, съобщи Валентин Узунов, директор на художествена галерия „Проф

| 14 Ноември 2024, 15:43 ч.
Художествена галерия „Проф. Теофан Сокеров“ представя 25 автори с 55 творби,  в традиционния есенен салон
Художествена галерия „Проф. Теофан Сокеров“ представя 25 автори с 55 творби, в традиционния есенен салон
Снимка © БТА

В традиционния есенен салон в Ловеч се представят 25 автори с 55 творби.

Служебният министър на туризма Евтим Милошев откри международното изложение "Културен туризъм" във Велико Търново.

То се провежда за 19-и пореден път и в това издание ще се представят 10 държави и 30 български общини.

В приветствието си към присъстващите Милошев посочи, че туризмът е една изключително динамична и развиваща се част от икономиките на всички държави по света, но културния туризъм е нещо много специално. Той не е само търговска проява, а и преживяване, свързано с културно-историческото наследство, с цивилизационния потенциал на местата, които човек посещава.

Той подчерта, че Велико Търново неслучайно има статут на историческа и духовна столица на България. Според него градът, освен природните си дадености, има история и в един не толкова далечен ден той ще се сблъска със свръхтуризма като големите световни дестинации.

„Аз лично живях

Кукленият спектакъл „Малката рибка" ще има премиера на 3 ноември в Драматично-кукления театър (ДКТ) „Васил Друмев", обяви на пресконференция директорът на шуменския театър Илия Виделинов.

Актьорите Валентин Методиев и Йоана Генчева са режисьори на спектакъла и автори на драматизацията. Куклите и сценичната среда също са тяхно дело. Представлението е много визуално, има много игра със светлина и сенки, отбеляза Виделинов.

Директорът на ДКТ „Васил Друмев" съобщи, че новите попълнения на шуменския театър Генчева и Методиев правят дебют на много нива с този спектакъл - като актьори на шуменска сцена, автори на драматизация и режисьори. Те са завършили специалност „Актьорство за куклен театър” в Националната академия за театрално и филмово изкуство (НАТФИЗ) „Кръстьо Сарафов“, добави той. По думите му представлението е подходящо за п

Служебният министър на културата Найден Тодоров връчи снощи на сцената на Летния театър във Варна наградата „Златен век“ – огърлие на оперната прима Соня Йончева. Отличието е за изключителния й принос в развитието и утвърждаването на българската култура и национална идентичност.

В много странно време живеем, търсим поводи да сме различни, да се караме помежду си, да не сме съгласни с другия, каза министър Тодоров. По думите му причината е, че вътре в нас липсва нещо - гордостта от това кои сме и какви сме. Все пак има хора, които ни го напомнят, те ни карат с присъствието да сме горди и щастливи, посочи Тодоров. И допълни, че благодари на Соня Йончева, че е точно една от тези, които ни карат да се гордеем, че сме българи.

Церемонията по награждаването на примата се проведе след постановката „Мадам Бътерфлай“, в която тя бе солист

Местният ескимоски народ инуит в Гренландия се завръща към традицията си на изрисуване на татуировки върху лицата на жените, предаде АФП. 

От 1721 г. до 1953 г. Гренландия е колония на Дания, а през втората половина на ХХ век постепенно придобива автономия. Преди колонизацията обаче татуировките са били неразделна част от културата на местния народ. Те се срещат и в други инуитски култури по света, особено в Канада. Традиционно предимно жените се татуират, като обикновено те представляват геометрични линии, изобразени по брадата, челото и бузите си. Това символизира, че са готови да встъпят в брак и да създадат семейство.

Най-ранните известни свидетелства за татуировки на гренландските инуити датират от XV в., когато са открити мумиите от Килакитсок. През 1972 година са открити осем тела, пет от които са в отлично запазено състояние благодарение на много студения и

В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“, съобщиха от общинската администрация.

Събитията са част от културния календар на общината, а мястото е Художествената галерия в града, която беше възстановена по проект „Култура във вечността“ – съвместна разработка на Община Елена и Община Меджидия от Румъния, финансиран по програма за трансгранично сътрудничество „Interreg V-A Румъния - България 2014-2020".

Румънските художници от Меджидия, които за пета година идват в Елена на пленера по изобразително изкуство, представиха своите творби.

В пространството пред Художествената галерия бе подредена тематична изложба на произведенията от всички пленери през годините, чиято цел е да осигурят трайна устойчивост на резултатите от проекта, като насърчат културата чрез изкуството и пренасянето за бъдещите поколения.

Експозицията е подредена в художествената галерия "Проф. Теофан Сокеров". Ловешките художници представят своите най-нови творби – живопис, скулптура, приложни изкуства, съобщи Валентин Узунов, директор на художествена галерия „Проф. Теофан Сокеров“ - Ловеч. 

„Традицията на годишните изложби на ловешките художници датира от края на миналия век. Всяка година през ноември по време на истинската есен ние откриваме салона на художниците с участието на всички творци от региона“, заяви Узунов. 

За пръв път своите творби в годишната изложба представя Надя Петрова, както и младият творец, завърналата се от Норвегия Мая Рад. Голяма част от авторите традиционно участват в есенната изложба, винаги обаче има нещо, с което изненадват и самите себе си, и публиката. 

 „Това е една изложба отчет, премиера на ловешките художници, които чакат с нетърпение да покажат своите неща, както и пътя, в който вървят със своите работи. Да се обявят, че все още сме на тази земя и продължаваме да работим в областта на изкуството“, добави Валентин Узунов.

Организатори на изложбата са Община Ловеч, Съюзът на българските художници – представителство Ловеч, и художествената галерия „Проф. Теофан Сокеров“. 

От 23 до 25 август в Габрово се организира фестивалът „Реките на града“, съобщават от местната администрация. 

Събитието „Реките на града“ обединява множество партньори в каузата за облагородяване на връзката между Габрово и река Янтра.

Центърът “Кристо и Жан-Клод” се включва като партньор, допринасяйки с мисията си да подкрепя изкуството и силата му да трансформира пространства.

Фестивалът ще предложи инсталации и публично изкуство от български артисти като Александър Вълчев и Добрин Атанасов, посочват организаторите. 

Младежки център - Габрово играе ключова роля в реализацията и финансирането на повечето събития, насърчавайки младежкото участие в процесите на градско развитие и културно обогатяване.

Почистването на Янтра с помощта на доброволци от екипа на dm България също е част от прогр

Групата "Грейтфул дед" е обявена за личности на 2025 г. на фондацията "Мюзикеърс", предаде Асошиейтед прес.

"Мюзикеърс" е благотворителна организация на американската Национална звукозаписна академия, която присъжда наградите "Грами".  

От фондацията обявиха, че ще бъдат отличени членовете на първоначалния състав на "Грейтфул дед" - Мики Харт, Бил Кройцман, Фил Леш и Боби Уиър, за техните филантропски усилия, уникалната им способност да насърчават общността чрез концерти и за влиянието им върху американската музика по случай 60-годишнината от създаването на групата.

През годините музикантите подкрепят каузи, свързани с опазването на околната среда, психичното здраве, музикалното образование, социалната справедливост и борбата с бедността и др. 

Групата "Грейтфул дед" ще бъде почетена на 34-ата годишна благотворителна галавечер в Лос Анджелис на 31

Петнадесетият Международен фестивал “Дни на музиката в Балабановата къща” се завръща в Пловдив с есенното си издание на 18 септември. Талантливи изпълнители и интересни музикални събития ще станат част от програмата.

Сред тазгодишните утвърдени имена в музикалния бранш се открояват концертмайсторът на Виенската филхармония Албена Данаилова, световноизвестните оперни прими Красимира Стоянова (сопран) - камерзенгерин на Виенската опера и Светлина Стоянова (мецосопран), цигуларят Светлин Русев, прочутият блокфлейтист Ерик Босграаф от Нидерландия на една сцена със Зефира Вълова (цигулка), корейската пианистка Йоръм Сон. 

Посетителите на фестивала ще имат възможност да чуят още и Софийски камерен хор “Васил Арнаудов” с диригент Теодора Павлович, квинтет “Пилекадоне” - носител на награда “Златна лира” за върхови постижения

В Плевен с тържествен ритуал пред паметника на Иван Вазов, разположен в двора на едноименното училище, ще бъде почетено делото на народните будители. За това съобщават от Общината.

Ритуалът ще започне на 1 ноември с молебен, отслужен от свещеници от плевенски храмове. Със свои изпълнения ще участват Общински духов оркестър с диригент Пламен Марков, децата от хор „Звъника” с диригент Ваня Делийска, Първи ученически гвардейски духов оркестър и мажоретен състав при Средно училище „Иван Вазов“. Слово ще произнесе кметът д-р Валентин Христов. 

Преди тържествения ритуал на специална церемония в Арт център - Плевен ще бъдат отличени директори на учебни заведения, придобили осигурителен стаж и възраст за пенсия. Част от празничното събитие ще е и приветстването с „добре дошли“ в учителската професия на 27 млади преподаватели, които сега

Американският рапър Тейлър дъ Криейтър е начело на британската класация за албуми с продукцията си Chromakopia, съобщи на сайта си официалната компания, която следи продажбите и съставя чартовете.

Това е осмият студиен албум на изпълнителя от Калифорния, който се изявява и като музикален продуцент. За първи път Тейлър дъ Криейтър успя да стъпи на върха на британската класация за албуми. Chromakopia излезе на пазара на 28 октомври.

Втората позиция в подреждането е за групата "Кортийнърс" и продукцията им, озаглавена Pink Cactus Cafe. Това е седмият албум на британската формацията и още с дебюта си в чарта стъпи на второ място. 

Трета тази седмица се нарежда американската певица и актриса Сабрина Карпентър и нейната дебютна продукция Short N’ Sweet. Първият й албум излезе през месец август. Миналата седмица тя беше начело на британската класация за алб

Есенният салон може да се разгледа до края на годината.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Художникът Румен Райнов подреди изложба „Пътища“ по повод 60-ата си годишнина
Художникът от Търговище Румен Райнов подреди изложба в Художествената галерия „Никола Маринов“ по повод 60-ата си годишнина. Експозицията „Пътища“ включва ...
Американският режисьор Тод Хейнс ще бъде председател на журито на "Берлинале" през 2025 г.
Американският режисьор Тод Хейнс ще оглави журито на Международния филмов фестивал в Берлин през 2025 г., предадоха ДПА и АФП, като цитираха  организаторите на форума.  ...
Галерия „Сердика“ представя изложбата „Писма и ноктюрни“ на Димитър Павлов
Димитър Павлов представя изложбата си „Писма и ноктюрни“ в галерия „Сердика“ в обновена част на Женския пазар в София. Експозицията може да бъде разгледана ...
Симфониета - Враца подготвя втори концерт от цикъла „Солистите на оркестъра“
Втори концерт подготвя за края на тази седмица Симфониета – Враца, съобщиха от културната институция. След като в сряда бе представен концерта „Марио Хосен и приятели& ...
Британският музей ще получи най-голямото дарение в историята на страната на стойност 1 млрд. британски лири
Британският музей ще получи дарение - китайска керамика на стойност 1 млрд. британски лири (1,27 млрд. щатски долара), предаде ДПА. Фондация „Пърсивал Дейвид“ ще предос ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Община Плевен, посолството на Казахстан и Националният археологически институт с музей са носители на отличието „Златна монета Култура“
Община Плевен, посолството на Република Казахстан в България и Националният археологически институт с музей при Българската академия на науките (НАИМ - БАН) са носители на отличиет ...
Йоко Оно спечели съдебна битка за часовник, подарен на Джон Ленън за 40-ата му годишнина
Йоко Оно спечели съдебно дело, с което доказва, че часовникът, принадлежал на убития й съпруг Джон Ленън, е нейна собственост, а не на частен колекционер, предадоха ДПА и Ройтерс.& ...
Художникът Румен Райнов подреди изложба „Пътища“ по повод 60-ата си годишнина
Художникът от Търговище Румен Райнов подреди изложба в Художествената галерия „Никола Маринов“ по повод 60-ата си годишнина. Експозицията „Пътища“ включва ...
Изложба с творби на художника Бочо Донев е подредена в галерия „Серякова къща“
Изложба с творби на художника Бочо Донев е подредена в троянската галерия „Серякова къща“. Експозицията със заглавие „Художник от бъдещето“ е посветена на ...
Актрисата Сидни Суини каза, че женската солидарност в Холивуд е "фалшива"
Актрисата Сидни Суини опроверга представата, че жените се подкрепят взаимно във филмовата и телевизионната индустрия, предаде Би Би Си. "Цялата тази индустрия казва само "жените п ...
Тикер в 03:00 ч.
Община Плевен, посолството на Република Казахстан в България и Националният архе ...
Начало Калейдоскоп
848
Калейдоскоп

Художествена галерия „Проф. Теофан Сокеров“ представя 25 автори с 55 творби, в традиционния есенен салон

В традиционния есенен салон в Ловеч се представят 25 автори с 55 творби.Експозицията е подредена в художествената галерия "Проф. Теофан Сокеров".

| 14 Ноември 2024, 15:43 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Художествена галерия „Проф. Теофан Сокеров“ представя 25 автори с 55 творби,  в традиционния есенен салон
Художествена галерия „Проф. Теофан Сокеров“ представя 25 автори с 55 творби, в традиционния есенен салон
Снимка © БТА

В традиционния есенен салон в Ловеч се представят 25 автори с 55 творби.

Експозицията е подредена в художествената галерия "Проф. Теофан Сокеров". Ловешките художници представят своите най-нови творби – живопис, скулптура, приложни изкуства, съобщи Валентин Узунов, директор на художествена галерия „Проф. Теофан Сокеров“ - Ловеч. 

Служебният министър на туризма Евтим Милошев откри международното изложение "Културен туризъм" във Велико Търново.

То се провежда за 19-и пореден път и в това издание ще се представят 10 държави и 30 български общини.

В приветствието си към присъстващите Милошев посочи, че туризмът е една изключително динамична и развиваща се част от икономиките на всички държави по света, но културния туризъм е нещо много специално. Той не е само търговска проява, а и преживяване, свързано с културно-историческото наследство, с цивилизационния потенциал на местата, които човек посещава.

Той подчерта, че Велико Търново неслучайно има статут на историческа и духовна столица на България. Според него градът, освен природните си дадености, има история и в един не толкова далечен ден той ще се сблъска със свръхтуризма като големите световни дестинации.

„Аз лично живях

Кукленият спектакъл „Малката рибка" ще има премиера на 3 ноември в Драматично-кукления театър (ДКТ) „Васил Друмев", обяви на пресконференция директорът на шуменския театър Илия Виделинов.

Актьорите Валентин Методиев и Йоана Генчева са режисьори на спектакъла и автори на драматизацията. Куклите и сценичната среда също са тяхно дело. Представлението е много визуално, има много игра със светлина и сенки, отбеляза Виделинов.

Директорът на ДКТ „Васил Друмев" съобщи, че новите попълнения на шуменския театър Генчева и Методиев правят дебют на много нива с този спектакъл - като актьори на шуменска сцена, автори на драматизация и режисьори. Те са завършили специалност „Актьорство за куклен театър” в Националната академия за театрално и филмово изкуство (НАТФИЗ) „Кръстьо Сарафов“, добави той. По думите му представлението е подходящо за п

Служебният министър на културата Найден Тодоров връчи снощи на сцената на Летния театър във Варна наградата „Златен век“ – огърлие на оперната прима Соня Йончева. Отличието е за изключителния й принос в развитието и утвърждаването на българската култура и национална идентичност.

В много странно време живеем, търсим поводи да сме различни, да се караме помежду си, да не сме съгласни с другия, каза министър Тодоров. По думите му причината е, че вътре в нас липсва нещо - гордостта от това кои сме и какви сме. Все пак има хора, които ни го напомнят, те ни карат с присъствието да сме горди и щастливи, посочи Тодоров. И допълни, че благодари на Соня Йончева, че е точно една от тези, които ни карат да се гордеем, че сме българи.

Церемонията по награждаването на примата се проведе след постановката „Мадам Бътерфлай“, в която тя бе солист

Местният ескимоски народ инуит в Гренландия се завръща към традицията си на изрисуване на татуировки върху лицата на жените, предаде АФП. 

От 1721 г. до 1953 г. Гренландия е колония на Дания, а през втората половина на ХХ век постепенно придобива автономия. Преди колонизацията обаче татуировките са били неразделна част от културата на местния народ. Те се срещат и в други инуитски култури по света, особено в Канада. Традиционно предимно жените се татуират, като обикновено те представляват геометрични линии, изобразени по брадата, челото и бузите си. Това символизира, че са готови да встъпят в брак и да създадат семейство.

Най-ранните известни свидетелства за татуировки на гренландските инуити датират от XV в., когато са открити мумиите от Килакитсок. През 1972 година са открити осем тела, пет от които са в отлично запазено състояние благодарение на много студения и

В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“, съобщиха от общинската администрация.

Събитията са част от културния календар на общината, а мястото е Художествената галерия в града, която беше възстановена по проект „Култура във вечността“ – съвместна разработка на Община Елена и Община Меджидия от Румъния, финансиран по програма за трансгранично сътрудничество „Interreg V-A Румъния - България 2014-2020".

Румънските художници от Меджидия, които за пета година идват в Елена на пленера по изобразително изкуство, представиха своите творби.

В пространството пред Художествената галерия бе подредена тематична изложба на произведенията от всички пленери през годините, чиято цел е да осигурят трайна устойчивост на резултатите от проекта, като насърчат културата чрез изкуството и пренасянето за бъдещите поколения.

„Традицията на годишните изложби на ловешките художници датира от края на миналия век. Всяка година през ноември по време на истинската есен ние откриваме салона на художниците с участието на всички творци от региона“, заяви Узунов. 

За пръв път своите творби в годишната изложба представя Надя Петрова, както и младият творец, завърналата се от Норвегия Мая Рад. Голяма част от авторите традиционно участват в есенната изложба, винаги обаче има нещо, с което изненадват и самите себе си, и публиката. 

От 23 до 25 август в Габрово се организира фестивалът „Реките на града“, съобщават от местната администрация. 

Събитието „Реките на града“ обединява множество партньори в каузата за облагородяване на връзката между Габрово и река Янтра.

Центърът “Кристо и Жан-Клод” се включва като партньор, допринасяйки с мисията си да подкрепя изкуството и силата му да трансформира пространства.

Фестивалът ще предложи инсталации и публично изкуство от български артисти като Александър Вълчев и Добрин Атанасов, посочват организаторите. 

Младежки център - Габрово играе ключова роля в реализацията и финансирането на повечето събития, насърчавайки младежкото участие в процесите на градско развитие и културно обогатяване.

Почистването на Янтра с помощта на доброволци от екипа на dm България също е част от прогр

Групата "Грейтфул дед" е обявена за личности на 2025 г. на фондацията "Мюзикеърс", предаде Асошиейтед прес.

"Мюзикеърс" е благотворителна организация на американската Национална звукозаписна академия, която присъжда наградите "Грами".  

От фондацията обявиха, че ще бъдат отличени членовете на първоначалния състав на "Грейтфул дед" - Мики Харт, Бил Кройцман, Фил Леш и Боби Уиър, за техните филантропски усилия, уникалната им способност да насърчават общността чрез концерти и за влиянието им върху американската музика по случай 60-годишнината от създаването на групата.

През годините музикантите подкрепят каузи, свързани с опазването на околната среда, психичното здраве, музикалното образование, социалната справедливост и борбата с бедността и др. 

Групата "Грейтфул дед" ще бъде почетена на 34-ата годишна благотворителна галавечер в Лос Анджелис на 31

Петнадесетият Международен фестивал “Дни на музиката в Балабановата къща” се завръща в Пловдив с есенното си издание на 18 септември. Талантливи изпълнители и интересни музикални събития ще станат част от програмата.

Сред тазгодишните утвърдени имена в музикалния бранш се открояват концертмайсторът на Виенската филхармония Албена Данаилова, световноизвестните оперни прими Красимира Стоянова (сопран) - камерзенгерин на Виенската опера и Светлина Стоянова (мецосопран), цигуларят Светлин Русев, прочутият блокфлейтист Ерик Босграаф от Нидерландия на една сцена със Зефира Вълова (цигулка), корейската пианистка Йоръм Сон. 

Посетителите на фестивала ще имат възможност да чуят още и Софийски камерен хор “Васил Арнаудов” с диригент Теодора Павлович, квинтет “Пилекадоне” - носител на награда “Златна лира” за върхови постижения

В Плевен с тържествен ритуал пред паметника на Иван Вазов, разположен в двора на едноименното училище, ще бъде почетено делото на народните будители. За това съобщават от Общината.

Ритуалът ще започне на 1 ноември с молебен, отслужен от свещеници от плевенски храмове. Със свои изпълнения ще участват Общински духов оркестър с диригент Пламен Марков, децата от хор „Звъника” с диригент Ваня Делийска, Първи ученически гвардейски духов оркестър и мажоретен състав при Средно училище „Иван Вазов“. Слово ще произнесе кметът д-р Валентин Христов. 

Преди тържествения ритуал на специална церемония в Арт център - Плевен ще бъдат отличени директори на учебни заведения, придобили осигурителен стаж и възраст за пенсия. Част от празничното събитие ще е и приветстването с „добре дошли“ в учителската професия на 27 млади преподаватели, които сега

Американският рапър Тейлър дъ Криейтър е начело на британската класация за албуми с продукцията си Chromakopia, съобщи на сайта си официалната компания, която следи продажбите и съставя чартовете.

Това е осмият студиен албум на изпълнителя от Калифорния, който се изявява и като музикален продуцент. За първи път Тейлър дъ Криейтър успя да стъпи на върха на британската класация за албуми. Chromakopia излезе на пазара на 28 октомври.

Втората позиция в подреждането е за групата "Кортийнърс" и продукцията им, озаглавена Pink Cactus Cafe. Това е седмият албум на британската формацията и още с дебюта си в чарта стъпи на второ място. 

Трета тази седмица се нарежда американската певица и актриса Сабрина Карпентър и нейната дебютна продукция Short N’ Sweet. Първият й албум излезе през месец август. Миналата седмица тя беше начело на британската класация за алб

 „Това е една изложба отчет, премиера на ловешките художници, които чакат с нетърпение да покажат своите неща, както и пътя, в който вървят със своите работи. Да се обявят, че все още сме на тази земя и продължаваме да работим в областта на изкуството“, добави Валентин Узунов.

Организатори на изложбата са Община Ловеч, Съюзът на българските художници – представителство Ловеч, и художествената галерия „Проф. Теофан Сокеров“. 

Есенният салон може да се разгледа до края на годината.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Художникът Румен Райнов подреди изложба „Пътища“ по повод 60-ата си годишнина
Американският режисьор Тод Хейнс ще бъде председател на журито на "Берлинале" през 2025 г.
Галерия „Сердика“ представя изложбата „Писма и ноктюрни“ на Димитър Павлов
Симфониета - Враца подготвя втори концерт от цикъла „Солистите на оркестъра“
Британският музей ще получи най-голямото дарение в историята на страната на стойност 1 млрд. британски лири
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Община Плевен, посолството на Казахстан и Националният археологически институт с музей са носители на отличието „Златна монета Култура“
Цветни аспекти
Йоко Оно спечели съдебна битка за часовник, подарен на Джон Ленън за 40-ата му годишнина
Калейдоскоп
Художникът Румен Райнов подреди изложба „Пътища“ по повод 60-ата си годишнина
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.